beach

Oportunista

TÝDEN.CZ

18. 3. 2019
Rubrika: O politice

Nepomáhejme Židům

Autor: Karel Ladislav

09.02.2019 12:50

Každý dobrý skutek musí být náležitě potrestán, říká jedno výstižné úsloví. Za dobrotu na žebrotu. Naši předci s tím jistě měli bohaté zkušenosti. Nevyplatí se každému pomáhat. Ne že by na pomoci bližnímu bylo něco špatného, je však třeba důsledně rozvažovat, koho obdarovat a kdo si naši pomoc nezaslouží, nebo jí dokonce pohrdá. Neházejte perly sviním, rozdupou je, říkal Ježíš. Každý normální člověk by z fleku dokázal vyjmenovat několik skupin, kterým by ho ani nenapadlo dávat něco na přilepšenou. Milonům imigrantů, několik let zaplavujících evropský kontinent, sirotkům v Africe, cikánským klientům úřadů práce, velice ziskovým neziskovým organizacím, atd. 

Jedna národnostně-náboženská skupina, jež si doposud myslí něco o vlastní vyvolenosti, všechny předešlé hravě předčí a nepochybně zahanbí. Když je někdo hloupý či naivní a dává každému, prosím, ale nechat si platit za to, že mi bylo pomoženo? 

To je, svým způsobem, zvráceně geniální. Půjdete okolo rybníka, v němž se topí dítě. Náhodou umíte plavat, jste otužilý, sám – nikde nikdo, tak tam skočíte a prcka zachráníte. Dáte mu umělé dýchání, přijede sanitka, no zkrátka vše dobře dopadne. Starosta místní obce vám dá hodinky a prezident medaili. Potud je vše v pohodě. Jenomže co když jste zachránil židovské dítě? Nic netuše žijete si spokojeně dalších dvacet let. Když najednou zaklepe na dveře člen exekutorské mafie, požadujíc po vás značnou sumu za utrpení, které jste způsobil malému dítěti tím, že jste ho zachánil před utonutím. Klepete si na čelo a říkáte si, co jsem si to vymyslel? Nevymyslel. 

Mladá Fronta Dnes otiskla 18.12.2018 na straně 8 článek ČTK s titulkem ,,Německo odškodní Židy evakuované do Británie.“ Informaci přejala od newyorské Konference o židovských hmotných nárocích vůči Německu (JCC). O koho se jedná? O židovské děti, zachráněné roku 1938 před smrtí vystěhováním do Velké Británie. Mluvčí JCC uvedl, že se Německo ,,symbolicky /2.500eur na jednoho doposud žijícího zachráněného/ hlásí k jejich utrpení. 

Tím to ale nesmí skončit. Rozhodnutí měmecké vlády ,,dobrovolně“ vyplatit židovské nátlakové skupině odškodné má dalekosáhlé důsledky. 

- Musí dojít k přehodnocení poválečného dogmatu o holokaustu. Stačí k tomu prostá logika. Došlo-li vystěhováním několika tisíc židovských dětí k jejich utrpení, znamená to, že jejich životy nebyly zachráněny, naopak došlo u nich k traumatizujícím zážitkům. Zůstali-li by tou dobou v Německu, vedlo by se jim bezpochyby lépe. 

- Rodina zemřelého Nicholase Wintona vrátí britské královně šlechtický titul a České republice neoprávněně udělené řády T.G.Masaryka a Bílého lva. A ještě se zachráněným dětem omluví, že jim jejich předek způsobil újmu.

- Česká republika změní přístup k blízkovýchodnímu konfliktu. Přestane politicky, morálně, vojensky a ekonomicky podporovat Izrael. Jako preventivní opatření. Mohla by totiž za svou nezištnou pomoc v budoucnu platit nemalé odškodné.

Vysvětlení pro přecitlivělé: Nezpochybňuji holocaust, odsuzuji všechny pogromy na příslušníky různik etnik a národností v historii. Je mi jasné, že děti, zachráněné před koncentráky, mohli prožít lepší dětství. Ale zároveň nerozumím argumentaci současné německé vlády. Odškodnění za záchranu života?

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/zide-deti-nemecko-odskodneni-cechy-protektorat-evakuace.A181217_110734_zahranicni_remy Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  10

Diskuze

Karel Ladislav

Jít svou vlastní cestou, mnohdy proti proudu, někdy, nepopulárně, s proudem.
foto_fkladislav.jpg
Oblíbenost autora: 4.32

O autorovi

Jsem konzervativec bez přívlastků. Odmítám vše nové, které se jeví lepší jen proto, že je to moderní. Již jsem publikoval. Kdo chce, najde si. Ale já jdu dál. Lecos bych dnes napsal jinak, což neznamená, že v podstatných věcech měním názor. Neměním. Protože mě zajímá obsah, nikoli forma. Narozen necelé dva měsíce po vstupu vojsk Varšavské smlouvy na naše území, léta Páně 1968.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

beach
TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA